Takie układy "wyobrażaliśmy sobie w filmach science-fiction" - TVN Meteo
Jak poinformowała w środę NASA, siedem planet krąży w niezwykłym układzie odległym od nas o "zaledwie" 40 lat świetlnych. W czwartek na antenie TVN24 BiS Karol Wójcicki, popularyzator astronomii, opowiadał o tym odkryciu.and more »
Interview with "History of Science Fiction" artist Ward Shelley - Slate Magazine (blog)
Last week on Brow Beat, we wrote about Ward Shelley's infographic, "History of Science Fiction" — and we weren'tthe only ones enamored of Shelley's gorgeous, be-tentacled painting. We caught up with the artist byphone today to talk about the piece
What's streaming on Netflix, Amazon, Hulu in July - CNN
(CNN) Admit it: It's too hot to go outside. Might as well stay in and enjoy some streaming programming. Netflix, Amazon Prime, iTunes and Acorn TV are here with some cool TV shows, classic movies and smart documentaries. The rest is up to you, but don ...and more »
Luty 2016 najbardziej wyjątkowy z 1633 miesięcy. W klimacie mamy "science fiction" - TVN Meteo
Od 136 lat, czyli od czasu, w którym zaczęto prowadzić pomiary meteorologiczne, nie było tak zadziwiającego miesiąca jak luty 2016 roku. Naukowcy z amerykańskiej Narodowej Administracji ds. Oceanów i Atmosfery (NOAA) oficjalnie podali, że panująca ...and more »
Brawa i okrzyki "precz z komuną" - TVN24
Ostra walka na słowa i na gesty: opozycja oklaskami wita Prezesa Trybunału w Sejmie , marszałek nie wita go wcale, a rządzący krzyczą: "precz z komuną!". Bój o Trybunał Konstytucyjny nie słabnie, emocji nie brakuje. Teraz wyścig o TK wkracza w ...and more »
"To już nie jest mój dom, to już nie jest mój kraj". Komentarze po słowach posłanki PiS - TVN24
Wpis posłanki PiS wywołał burzę. Beata Mateusiak-Pielucha po obejrzeniu filmu "Wołyń" podzieliła się swoimi przemyśleniami. Napisała między innymi, że chce oświadczeń od ateistów, prawosławnych i muzułmanów, iż respektują polskie wartości.and more »
Czy unijny komisarz spotkał się z kimś z polskiego rządu? "Oczywiście, że nie" - TVN24
... - Byłbym więcej niż szczęśliwy, gdybym mógł się spotkać z rożnymi ministrami, ale jednak rozumiem, że spotkanie z premierem jest ważniejsze - mówił we wtorek w dyplomatycznym tonie Dimitris Avramopoulos, unijny komisarz do spraw migracji i spraw ...and more »
Powtórzył wyczyn dziadka i miesiąc żył pod wodą. "To, co widziałem, było jak science fiction" - TVN Meteo
31 dni - tyle trwał najdłuższy na świecie pobyt człowieka na dnie oceanu. Fabien Cousteau pobił o jeden dzień rekord swojego dziadka i przez ponad miesiąc żył na podwodnym statku, obserwując morskie zwierzęta. Nawiązując do wyczynu sławnego ...and more »
"Młodych patriotów mogą zdenerwować antypolskie hasła" - TVN24
Słowa mocno podgrzały nastroje. Minister Błaszczak ostrzega i sugeruje, kto będzie odpowiedzialny ze ewentualne zamieszki podczas 11 listopada. To KOD. Wówczas przez Warszawę mają przejść dwie demonstracje: Komitetu Obrony Demokracji i marsz ...and more »
Dwuzłotówka nawet za 900 zł. Na starych monetach można zarobić - TVN24
Na starym bilonie można zarobić. Okolicznościowe dwuzłotówki bite przez lata przez NBP teraz osiągają ceny kilkuset złotych. Materiał magazynu "Polska i świat". Michał Niemczyk kontynuuje rodzinne tradycje i handluje zabytkowymi monetami. W kolekcji ...and more »